Oli siis minulgi vaja ennast e-äriregistrisse registreerida. Logisin enda panga paroolidega sisse, siis küsiti kinnitust, et isik see ja too ja selle isikukoodiga- kas te tahate sisse minna ja teie andmed edastatakse. Olin nõus, sisenesin e-äriregitrisse ja ...
No ma ei saa aru, kuidas see saab nii olla? Minu isik on pangakonto kaudu tuvastatud ja minu andmete all on teise inimese andmed??? Mõlemad küll Monikad, aga erinevad isikukoodid.
Ja parim muidugi see, et mina saaksin tema andmetega kõike teha- muuta, täiendada ja lõppude lõpuks ka kustutada (ülemine pilt, aga loomulikult ma seda tegevust ei lõpetanud). Samas pääsesin ma kallale tema andmetele, mis äriregistrisse tavapäringu sooritamise järel varjatuks jäävad. No võib olla saab neid raha eest näha, aga mina saan seda niisama teha. Nii et küsige aga minu käest, muidu peate 20.- maksma.
Tore on veel see, et mina saan määrata, kes pääseb tema andmete kallale, kes pääseb minu andmete kallale. Tegin siis nii: minu andmeid näen ainult mina, tema täielikke andmeid näen nii mina kui tema ise. Ja saaksin veel sinna isikukoodi põhiselt isikuid juurde lisada. Kas pole tore?
Tegelikult täiesti ajuvaba asi- arumaeisaaaaaaaaa ...........
Kas see peabki nii olema või on see "turvaseina rebend?" Miks ma siis oma töökaaslaste andmeid muuta ei saa??? jne
Kui nüüd küsite, et kas ma sellest teatanud olen, siis olen küll. No ja mis sai? Mis ikka- alguses, et see pole võimalik, siis et see peabki nii olema!
-Vabandage väga- ma lähen oma pangakoodidega sisse ja siis leian enda andmete alt teise inimese andmed ja te ütlete alguses, et see pole võimalik ja siis, et see peabki nii oleme! Huvitav- millal te nüüd valetasite? Kas lause esimese poole peal või teises pooles? Ja kus siis on nt minu töökaaslased või üleüldse teised inimesed registrist? Miks te mulle ainult ühe inimese andmed ette annate, kellega ma manipuleerida saan? Kas ma ise ka valida tohin, kes minu andmete all e-äriregistris on? :)) Ja samas- kui see on mulle teiseks "minaks" antud, siis mul ei ole küll midagi selle vastu, et uue isikukoodiga kümme aastat noorem olla (iseasi- kuidas seda teostada:))).
Aga miks see on võimalik, et ma saan muuta, kustutada ja täiendada teise inimese andmeid? Kas see peabki nii olema või ei ole see ka võimalik?
- No siis järgnevad teie teole sanktsioonid!
-Mis sanktsioonid??? Minu pangakonto paroolide all kükitab võõras inimene ja kui ma ta sealt maha kustutan, siis hakkate teie mind ähvardama? Kas teie pangakonto paroolid on ka kellegi teise inimese tuvastamiseks? Mida teie minu olukorras teeksite?
-No ma ei tea ja kui järgi mõelda, siis ega see loomulik ei ole.
-!! Teate, see on juba kolmas teie poolt pakutud versioon -
see kas ei ole võimalik,
peabki nii olema või
ei tohi nii olla.
Aga palun tehke see asi korda.
Aga kuna see asi on ikka samamoodi, siis otsustasin selle siia kirja panna. Isegi kui see peabki nii olema, siis mina seda loomulikuks küll ei pea.
Alles aasta tagasi olin ma TÜ-i jaoks rahvastikuregistrist kadunud, alevivalitsus pidi minu reaalset olemasolu ja elamist tõendama ja nüüd siis olen ma olemas topelt :))
2 päeva tagasi
2 kommentaari:
Klassikaline meie e-asi!
Keegi ei oska, viitsi ega taha sellega tegelada.
Olen kuulnud ka varem sarnastest asjadest :-)
Jah, sedasi küll ei tohiks olla!Andmekaitse on ju kõva sõna igas asutuses, aga ka e- äris peaks see kehtima!
Postita kommentaar